Dün akşam (28 Mart 2018) Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde gerçekleştirilen "Çanakkale Şehitleri Anma Gecesi"nde, kadın oyuncuların sahneye çıkmasının engellediği, erkek oyuncuların sahnede oyunu sergiledikleri sırada kadın oyuncuların konukların arkasında, merdivenlerde bekletildiğine ilişkin haberler mevcuttur. Üstelik bu engellemenin Meclis Başkanı İsmail Kahraman'ın bilgisi dahilinde gerçeklestirildiği ifade edilmektedir. 
“Laiklik anayasada olmasın” sözlerini sarf etmiş bir TBMM Başkanı olarak İsmail Kahraman, kadınları hayatın her alanından uzak tutmayı ve toplumsal yaşamı buna göre düzenlemeyi amaçlayan karanlık ve kadın düşmanı zihniyetin bir başka örneğini dün gece TBMM'de sergilemiştir.

Dünyayı, ülkemizi, yaşadığımız toplumu anlamanın, dönüştürmenin yolunun yaratıcılığın ışığıyla, akılla, bilimle, dayanışma ile gerçekleşebileceğine olan inancımızla ve mücadelemizle karanlığın hayatlarımızı kuşatmasına izin vermeyeceğiz. Bu duruma sebep olan tüm yetkililerin hesap vermesi ve istifa etmesi için olayın takipçisi olacağız.

Kadınlar, kadın düşmanı zihniyete rağmen sanatta, bilimde, siyasette, hayatın her alanında olmaya devam edecekler.

TAKSAV