Toplumsal Araştırmalar Kültür ve Sanat İçin VAKIF (TAKSAV), ülkenin acılarına ‘Bin Tanıklık’ eden, 5 Eylül 2020 tarihinde İzmir’de kaybettiğimiz Erbil Tuşalp ’in adını ve gazetecilik kimliğiyle yaptıklarını geleceğe taşımak üzere ilkini 4 Eylül 2021 tarihinde gerçekleştireceği  #ErbilTuşalpGazetecilikGünleridüzenliyor. Vakfın kurucuları arasında bulunan ve hayatı boyunca 12 Eylül darbesi de dahil olmak üzere, ülke gündemine dair eleştirel sözünü söylemekten, bu konuda yazmaktan vazgeçmeyen, kalemini hep dik tutan, düşüncelerinden taviz vermeyen Erbil Tuşalp, araştırmacı gazeteciliğin önemli isimlerinden biri oldu. Erbil Tuşalp, meslek yaşamı süresince edindiği değerli arşivini, bilgi, not ve el yazmalarını, genç gazetecilerin yararlanması için TAKSAV arşivine bağışladı. 
Bu yıl ilki düzenlenen ve gazetecilik mesleği ışığında ülke sorunlarının ele alınacağı etkinlik, hem bu konuda sözü olanları buluşturacak ve ülke gündemine dair konuları ayrıntılı olarak masaya yatıracak, hem de gazeteciliği meslek olarak seçen gençleri bir araya getirerek meslekle ilgili konuların tartışılmasına, sorunların ortaya konularak çözüm önerilerinin dile getirilmesine olanak sağlayacak.
 4 Eylül 2021 saat 1600 da #karaburun da gerçekleştirilecek  Erbil Tuşalp Gazetecilik Günleri’nin ana teması “Savaşta ve Barışta Gazetecilik: Neyi, Nasıl Yapıyoruz?” olarak belirlenmiştir.
Katılacak Panelistler:
Zafer Arapkirli (Moderatör), Prof. Dr. L. Doğan Tılıç, Coşkun Aral, Mete Çubukçu, Prof. Dr. Sevda Alankuş, Faruk Bildirici
Tele 1 program yapımcısı Namık Koçak, her Cumartesi, Pazar canlı olarak gerçekleştirdiği ‘Forum’ isimli programını etkinlik günü İzmir’den gerçekleştirecektir.
#erbiltuşalp #zaferarapkirli #meteçubukçu #coşkunaral #farukbildirici #sevdalankuş #ldoğantılıç #namıkkoçak #karaburunbelediyesi #izmirbüyükşehirbelediyesi #kopanisti #tinytown #birgüngazetesi