Ev sesi olarak karşımıza çıkan bu iki kelime tam da bugün yapmak istediğimiz şeyin anlamını içerisinde barındırıdıyor.
Küçük bir salonda kimisi ayakta kimisi sandalyede kimisi ise yerde minderlerde enstrümanlar ve müzisyenlerle buluşmak için heyecanla bekleyen dinleyiciler, bir yandan da dinleyicilerin gözlerinin içine bakabilecek kadar yakın, iç içe bir müzik deneyimi için coşkusuyla orada bulunan müzisyenler. 
Dinleyiciler ve müzisyenleri küçük bir salonda buluşturmak istediğimiz “Casa Sonar” etkinliklerimiz, müziğini dilediği gibi icra etmek isteyen müzisyenlere ve canlı müziğe özlem duyan, interaktif bir dinletiyle müzisyenlerle bir oda içerisinde buluşacak olan dinleyicilere her zaman açık olacaktır.
Dilersen provanı bir konsere çevirmek için, sokaklarda müziğini duyurman kısıtlandığı için, konser salonlarına ulaşımda imkanlar el vermediği için, arkadaşlarınla bir arada seslerinizi çoğaltmak için, dinleyici ve müziğini buluşturmak için TAKSAV Salonumuzu her zaman kullanabilirsin. 
Söylemeliyiz ki müzik elbette hafife alınacak, yok sayılacak, görmezden ya da duymazdan gelinecek bir şey değildir. Mekanı, olayları, anıları, insanları, arkadaşları hatırlamak için, bu dünyada yalnız kalmamak, değerlerimizi kaybetmemek için, ağızdan ağıza yayılan, kulaktan kulağa tınlayan bütün seslerin güzelliğini ve inancını yarına taşımak için, “Söylenecek şarkılarımız bitmedi henüz, söylenecek sözlerimiz tükenmedi” ...
Casa Sonar etkinliklerinde yer almak isteyen müzisyenlerin DM'den ulaşmaları ya da taksavkulturokulu@gmail.com'a e-mail atmaları yeterlidir.